• Taxi

    ★★★★

  • Clichy-Montfermeil

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Christmas, Again

    ★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★

  • Pretty in Pink

    ★★★

  • Midnight Special

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Perfect Blue

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★

  • Window Water Baby Moving

    ½

  • The Card Counter

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Nick and Norah's Infinite Playlist

    ★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★

  • Un Chien Andalou

    ★★★