RSS feed for Wilf
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
The Problem with Apu

The Problem with Apu

2017
×
Edit this entry  
16
The Lunchbox

The Lunchbox

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mulan

Mulan

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Bambi

Bambi

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
R.I.P.D.

R.I.P.D.

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Alone in Berlin

Alone in Berlin

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Cove

The Cove

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tangled

Tangled

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Hush

Hush

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Red Pill

The Red Pill

2016
×
Edit this entry  
15
Split

Split

2016
×
Read the review Edit this entry  
15
Meet the Patels

Meet the Patels

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Barkley Marathons: The Race That Eats Its Young

The Barkley Marathons: The Race That Eats Its Young

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Allied

Allied

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Wonders

The Wonders

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Battlestar Galactica

Battlestar Galactica

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Snowden

Snowden

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
56 Up

56 Up

2012
×
Read the review Edit this entry  
01
49 Up

49 Up

2005
×
Read the review Edit this entry  
11
42 Up

42 Up

1998
×
Read the review Edit this entry  
08
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sully

Sully

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sin City: A Dame to Kill For

Sin City: A Dame to Kill For

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry