Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Terrified

Terrified

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rise

Rise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Watcher

Watcher

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
This Is Going to Hurt

This Is Going to Hurt

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Father of the Bride

Father of the Bride

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Under the Banner of Heaven

Under the Banner of Heaven

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Little Women

Little Women

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Illusionist

The Illusionist

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Survivor

The Survivor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Firebird

Firebird

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Way

The Way

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gandhi

Gandhi

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Duellists

The Duellists

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Calvary

Calvary

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Umma

Umma

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
See for Me

See for Me

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Liway

Liway

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
After Yang

After Yang

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Stalingrad

Stalingrad

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dog

Dog

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry