Sort by

Wilfred has logged 63 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Die Beautiful

Die Beautiful

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Central Station

Central Station

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
That Thing Called Tadhana

That Thing Called Tadhana

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Denver Trending

John Denver Trending

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I'm Drunk, I Love You

I'm Drunk, I Love You

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Wind That Shakes the Barley

The Wind That Shakes the Barley

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Army of Shadows

Army of Shadows

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Flags of Our Fathers

Flags of Our Fathers

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Locke

Locke

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fractured

Fractured

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Postman

The Postman

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Submarine

Submarine

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Empire of the Sun

Empire of the Sun

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Twister

Twister

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Return

The Return

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Iron Will

Iron Will

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Fencer

The Fencer

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Columbus

Columbus

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry