Sort by

Seth has logged 159 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
King Kong

King Kong

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Walk

The Walk

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Flight

Flight

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Beowulf

Beowulf

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Love's Labour's Lost

Love's Labour's Lost

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Butt Boy

Butt Boy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mommie Dearest

Mommie Dearest

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
What Lies Beneath

What Lies Beneath

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Contact

Contact

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Breakin' 2: Electric Boogaloo

Breakin' 2: Electric Boogaloo

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry