• Bright

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • American Made

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Girls Trip

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Bridget Jones's Baby

    ★★★½

  • A Monster Calls

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • The Girl with All the Gifts

    ★★★½

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Jason Bourne

    ★★

  • The Young Offenders

    ★★★

  • Finding Dory

    ★★★★½

  • Special Correspondents

    ★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★½

  • Whiskey Tango Foxtrot

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★★

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • Tallulah

    ★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★½

  • Sherlock: The Abominable Bride

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • Joy

    ★★★

  • Eddie the Eagle

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★½

  • The Big Short

    ★★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • Look Who's Back

    ★★★★

  • High-Rise

    ★★★★

  • Beasts of No Nation

    ★★★★★

  • The Martian

    ★★★★½

  • Steve Jobs

    ★★★★½

  • Room

    ★★★★½

  • Anomalisa

    ★★★★★

  • Suffragette

    ★★★★½

  • Legend

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★

  • A Deadly Adoption

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Kung Fury

    ★★★★½

  • Youth

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★

  • Trainwreck

    ★★★★½

  • Victoria

    ★★★★★

  • Brooklyn

    ★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★★

  • The Eichmann Show

    ★★★★★

  • Roald Dahl's Esio Trot

    ★★★★

  • Big Eyes

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★½

  • Into the Woods

    ★★

  • Dumb and Dumber To

    ★★½

  • American Sniper

    ★★★★½

  • Selma

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★★

  • Penguins of Madagascar

    ★★★★★

  • Stephen Fry Live: More Fool Me

    ★★★

  • Search Party

    ★★★½