RSS feed for Laura

Laura has logged 39 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Legend

Legend

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Young Offenders

The Young Offenders

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Edit this entry  
19
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Hercules

Hercules

1997
×
★★★
Edit this entry  
12
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★½
Edit this entry  
12
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Garden State

Garden State

2004
×
★★★★
Edit this entry  
05
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★
Edit this entry  
05
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★
Edit this entry  
31
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Into the Night

Into the Night

1985
×
★★½
Edit this entry  
15
Le Week-End

Le Week-End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Edit this entry  
15
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★½
Edit this entry  
14
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★
Edit this entry  
06
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Youth

Youth

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Edit this entry