Sort by

Will has logged 1,016 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Cowboy and the Frenchman

The Cowboy and the Frenchman

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
29
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Catch That Kid

Catch That Kid

2004
×
★★★★
Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Osmosis Jones

Osmosis Jones

2001
×
Edit this entry  
21
TMNT

TMNT

2007
×
★★
Edit this entry  
20
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Predators

Predators

2010
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Zathura: A Space Adventure

Zathura: A Space Adventure

2005
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Beyond Skyline

Beyond Skyline

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
Skyline

Skyline

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Ishtar

Ishtar

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
After Earth

After Earth

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
★★
Edit this entry  
15
Hansel & Gretel: Witch Hunters

Hansel & Gretel: Witch Hunters

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Luxo Jr.

Luxo Jr.

1986
×
★★
Edit this entry  
15
Immortals

Immortals

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
15
All in a Nutshell

All in a Nutshell

1949
×
★★½
Edit this entry  
15
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
Edit this entry  
15
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★★
Edit this entry  
15
Lava

Lava

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
La luna

La luna

2011
×
★★★½
Edit this entry  
15
Piper

Piper

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Partly Cloudy

Partly Cloudy

2009
×
★★★
Edit this entry  
15
Day & Night

Day & Night

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
15
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Boy

The Boy

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Dolittle

Dolittle

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry