Will has logged 78 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
28
All Monsters Attack

All Monsters Attack

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Destroy All Monsters

Destroy All Monsters

1968
×
★★★★
Edit this entry  
26
Son of Godzilla

Son of Godzilla

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ebirah, Horror of the Deep

Ebirah, Horror of the Deep

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Invasion of Astro-Monster

Invasion of Astro-Monster

1965
×
★★★½
Edit this entry  
23
Ghidorah, the Three-Headed Monster

Ghidorah, the Three-Headed Monster

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Gasman

Gasman

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Kill the Day

Kill the Day

1996
×
★★★★
Edit this entry  
20
Small Deaths

Small Deaths

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Bad Girl

Bad Girl

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★½
Edit this entry  
18
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
18
River of Grass

River of Grass

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
★★★½
Edit this entry  
17
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★½
Edit this entry  
17
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Monster Party

Monster Party

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Braid

Braid

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Wanted

Wanted

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry