Will has logged 605 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Space Jam

Space Jam

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Mummy's Arms

My Mummy's Arms

1934
×
Read the review Edit this entry  
28
Welcome to New York

Welcome to New York

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
L'Eclisse

L'Eclisse

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Take It Out in Trade

Take It Out in Trade

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fierce Creatures

Fierce Creatures

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Acid Is Groovy Kill the Pigs

Acid Is Groovy Kill the Pigs

1993
×
Read the review Edit this entry  
26
Crippled

Crippled

1992
×
Read the review Edit this entry  
26
Speed Freaks With Guns

Speed Freaks With Guns

1991
×
Read the review Edit this entry  
26
Red Roses of Passion

Red Roses of Passion

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Action U.S.A.

Action U.S.A.

1989
×
Read the review Edit this entry  
25
Ator, the Fighting Eagle

Ator, the Fighting Eagle

1982
×
Read the review Edit this entry  
25
Kentucky Kernels

Kentucky Kernels

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sunset in the West

Sunset in the West

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
Read the review Edit this entry  
24
Moon in Scorpio

Moon in Scorpio

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Jimmy, the Boy Wonder

Jimmy, the Boy Wonder

1966
×
Read the review Edit this entry  
23
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Routine Pleasures

Routine Pleasures

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cinematic Titanic: Santa Claus Conquers the Martians

Cinematic Titanic: Santa Claus Conquers the Martians

2008
×
Read the review Edit this entry  
20
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Let It Snow

Let It Snow

2013
×
Read the review Edit this entry  
20
A Very Merry Mix-Up

A Very Merry Mix-Up

2013
×
Read the review Edit this entry  
19
Knock Off

Knock Off

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Christmas House

The Christmas House

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Crown for Christmas

Crown for Christmas

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
New Fist of Fury

New Fist of Fury

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Donald Trump's The Art of the Deal: The Movie

Donald Trump's The Art of the Deal: The Movie

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Skyfall

Skyfall

2012
×
Read the review Edit this entry  
17
The Battle of Brazil: A Video History

The Battle of Brazil: A Video History

1996
×
Read the review Edit this entry  
16
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
True Lies

True Lies

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kids in the Hall: Brain Candy

Kids in the Hall: Brain Candy

1996
×
Read the review Edit this entry  
14
New Police Story

New Police Story

2004
×
Read the review Edit this entry  
14
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
They Live by Night

They Live by Night

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Popeye

Popeye

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Wrong Guy

The Wrong Guy

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Ladies Man

The Ladies Man

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
It's Pat

It's Pat

1994
×
Read the review Edit this entry  
09
East of Eden

East of Eden

1955
×
Read the review Edit this entry