Will has logged 44 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
On Again-Off Again

On Again-Off Again

1937
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Jan-Gel, the Beast from the East

Jan-Gel, the Beast from the East

1999
×
Read the review Edit this entry  
31
Elysia, Valley of the Nude

Elysia, Valley of the Nude

1934
×
Read the review Edit this entry  
30
The Outsider

The Outsider

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
28
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Unashamed: A Romance

Unashamed: A Romance

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bronco Billy

Bronco Billy

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cries of Pleasure

Cries of Pleasure

1983
×
Read the review Edit this entry  
23
Bad Luck Blackie

Bad Luck Blackie

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Peanut Butter Solution

The Peanut Butter Solution

1985
×
Read the review Edit this entry  
22
Nightbeast

Nightbeast

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Black Cat

The Black Cat

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
El Dorado

El Dorado

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blood Shack

Blood Shack

1971
×
Read the review Edit this entry  
19
One More Time

One More Time

2009
×
Read the review Edit this entry  
18
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
Read the review Edit this entry  
18
Horse Feathers

Horse Feathers

1932
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A 25 Year Old Gay Man Loses His Virginity to a Woman

A 25 Year Old Gay Man Loses His Virginity to a Woman

1990
×
Read the review Edit this entry  
15
Man's Favorite Sport?

Man's Favorite Sport?

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blast

Blast

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Animal Crackers

Animal Crackers

1930
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Red Hot Riding Hood

Red Hot Riding Hood

1943
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Was a Male War Bride

I Was a Male War Bride

1949
×
★★★
Edit this entry  
13
Being There

Being There

1979
×
Read the review Edit this entry  
12
Zelig

Zelig

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lancelot of the Lake

Lancelot of the Lake

1974
×
Read the review Edit this entry  
11
Welcome Home Brother Charles

Welcome Home Brother Charles

1975
×
Read prior review Edit this entry  
11
Casino Royale

Casino Royale

1967
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Twentieth Century

Twentieth Century

1934
×
Edit this entry  
09
Emma Mae

Emma Mae

1976
×
★★★★
Edit this entry  
09
Penitentiary II

Penitentiary II

1982
×
Read the review Edit this entry  
08
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
Read the review Edit this entry  
08
Penitentiary

Penitentiary

1979
×
★★★
Edit this entry  
06
To Be or Not to Be

To Be or Not to Be

1942
×
Read the review Edit this entry  
03
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
Edit this entry  
03
Dance With Me, Henry

Dance With Me, Henry

1956
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Thundering Mantis

The Thundering Mantis

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Sledgehammer

Sledgehammer

1983
×
Read the review Edit this entry  
01
Hold That Ghost

Hold That Ghost

1941
×
Read the review Edit this entry