Will has logged 51 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
King of Porn

King of Porn

1996
×
Read the review Edit this entry  
29
Oldboy

Oldboy

2013
×
Read the review Edit this entry  
29
Irresistible

Irresistible

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
A Glimpse Inside the Mind of Charles Swan III

A Glimpse Inside the Mind of Charles Swan III

2012
×
Read the review Edit this entry  
28
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tommaso

Tommaso

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Only Angels Have Wings

Only Angels Have Wings

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
DumbLand

DumbLand

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Juke Joint

Juke Joint

1947
×
Read the review Edit this entry  
20
Rabbits

Rabbits

2002
×
Read the review Edit this entry  
20
Go Down, Death!

Go Down, Death!

1944
×
Read the review Edit this entry  
20
Dirty Gertie from Harlem U.S.A.

Dirty Gertie from Harlem U.S.A.

1946
×
Read the review Edit this entry  
20
The Blood of Jesus

The Blood of Jesus

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
America: Imagine the World Without Her

America: Imagine the World Without Her

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Edgar G. Ulmer: The Man Off-Screen

Edgar G. Ulmer: The Man Off-Screen

2004
×
Read the review Edit this entry  
17
Her Sister's Secret

Her Sister's Secret

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Man from Planet X

The Man from Planet X

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Swiss Family Robinson: Lost in the Jungle

Swiss Family Robinson: Lost in the Jungle

1958
×
Read the review Edit this entry  
17
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Darktown Revue

The Darktown Revue

1931
×
Edit this entry  
14
Hot Biskits

Hot Biskits

1931
×
Read the review Edit this entry  
14
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
Read the review Edit this entry  
14
Rio Bravo

Rio Bravo

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jive Junction

Jive Junction

1943
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Late Shift

The Late Shift

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Let's Make a Dream

Let's Make a Dream

1936
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Kansas City Confidential

Kansas City Confidential

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Shaolin Chief Cook

The Shaolin Chief Cook

1981
×
Read the review Edit this entry  
10
Popeye the Sailor Meets Sindbad the Sailor

Popeye the Sailor Meets Sindbad the Sailor

1936
×
Read the review Edit this entry  
09
MS Slavic 7

MS Slavic 7

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
Read the review Edit this entry  
07
Mélo

Mélo

1986
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Cape Canaveral Monsters

The Cape Canaveral Monsters

1960
×
Read the review Edit this entry  
07
What's a Nice Girl Like You Doing in a Place Like This?

What's a Nice Girl Like You Doing in a Place Like This?

1963
×
Edit this entry  
07
It's Not Just You, Murray!

It's Not Just You, Murray!

1964
×
Read the review Edit this entry  
07
American Boy: A Profile of Steven Prince

American Boy: A Profile of Steven Prince

1978
×
Read the review Edit this entry  
07
Italianamerican

Italianamerican

1974
×
Read the review Edit this entry  
07
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
Edit this entry  
06
Dance Hall Racket

Dance Hall Racket

1953
×
Read the review Edit this entry  
06
Robot Monster

Robot Monster

1953
×
Read the review Edit this entry  
05
The Lovers of Montparnasse

The Lovers of Montparnasse

1958
×
Read the review Edit this entry  
05
Invasion, U.S.A.

Invasion, U.S.A.

1952
×
Read the review Edit this entry  
04
Broadway Jungle

Broadway Jungle

1955
×
Read the review Edit this entry  
04
In Bad Taste

In Bad Taste

2000
×
Read the review Edit this entry  
03
Hot Shots! Part Deux

Hot Shots! Part Deux

1993
×
Read the review Edit this entry  
03
Milius

Milius

2013
×
Read the review Edit this entry  
03
Dillinger

Dillinger

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry