Sort by

Will has logged 644 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Boom in the Moon

Boom in the Moon

1946
×
Read the review Edit this entry  
31
Inside the Coppola Personality

Inside the Coppola Personality

1981
×
Read the review Edit this entry  
31
The Swindle

The Swindle

1997
×
Edit this entry  
30
Crashing the Party

Crashing the Party

×
Read the review Edit this entry  
30
Back Door to Hell

Back Door to Hell

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cool Hand Luke

Cool Hand Luke

1967
×
Read the review Edit this entry  
30
Thrilling Bloody Sword

Thrilling Bloody Sword

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Le Bel Indifférent

Le Bel Indifférent

1957
×
Edit this entry  
29
Getting Even

Getting Even

1986
×
Read the review Edit this entry  
29
Junior Bonner

Junior Bonner

1972
×
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Shock Cinema Vol. 1

Shock Cinema Vol. 1

1991
×
Edit this entry  
28
Starman

Starman

1984
×
Read the review Edit this entry  
28
S:TREAM:S:S:ECTION:S:ECTION:S:S:ECTIONED

S:TREAM:S:S:ECTION:S:ECTION:S:S:ECTIONED

1971
×
Read the review Edit this entry  
27
Baskın

Baskın

1977
×
Read the review Edit this entry  
27
The Lusty Men

The Lusty Men

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sharon

Sharon

1977
×
Read the review Edit this entry  
27
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Pack

The Pack

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Cage of Nicholas

The Cage of Nicholas

1994
×
Read the review Edit this entry  
26
Checkered Flag or Crash

Checkered Flag or Crash

1977
×
Read the review Edit this entry  
26
Wacko

Wacko

1982
×
Read the review Edit this entry  
25
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
Read the review Edit this entry  
25
Kung Fu Stuntmen

Kung Fu Stuntmen

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Confessions

Confessions

1972
×
Edit this entry  
25
The One, the Only... Groucho

The One, the Only... Groucho

1991
×
Edit this entry  
25
A Night at the Opera

A Night at the Opera

1935
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Alcove

The Alcove

1985
×
Edit this entry  
24
Trauma

Trauma

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Holidaze, 1994

Holidaze, 1994

1994
×
Read the review Edit this entry  
22
Motern Media Christmas Special

Motern Media Christmas Special

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Wanda Whips Wall Street

Wanda Whips Wall Street

1982
×
Read the review Edit this entry  
20
Pee-wee's Playhouse Christmas Special

Pee-wee's Playhouse Christmas Special

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
First Name: Carmen

First Name: Carmen

1983
×
Read the review Edit this entry  
19
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
Read the review Edit this entry  
18
Emanuelle and the Last Cannibals

Emanuelle and the Last Cannibals

1977
×
Read the review Edit this entry  
18
Santa and the Fairy Snow Queen

Santa and the Fairy Snow Queen

1951
×
Read the review Edit this entry  
18
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
Read the review Edit this entry  
17
Question & Answer

Question & Answer

2020
×
Edit this entry  
17
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
Edit this entry  
17
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
Read the review Edit this entry  
17
The Little Drummer Boy

The Little Drummer Boy

1968
×
Read the review Edit this entry  
17
Adam at Six A.M.

Adam at Six A.M.

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Final Justice

Final Justice

1985
×
Read the review Edit this entry  
16
Mitchell

Mitchell

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil Inside Her

The Devil Inside Her

1977
×
Read the review Edit this entry  
15
Question de temps: Une heure avec Woody Allen

Question de temps: Une heure avec Woody Allen

1979
×
Read the review Edit this entry  
15
Antim: The Final Truth

Antim: The Final Truth

2021
×
Edit this entry  
14
Violence in a Women's Prison

Violence in a Women's Prison

1982
×
Read the review Edit this entry  
13
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
Read the review Edit this entry