• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★½

  • RRR

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Moonfall

    ★★

  • Scream

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★★★

  • In Front of Your Face

    ★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★★

  • Capitu and the Chapter

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★½

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • A Floating World

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Limbo

    ★★★★½

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★½

  • Introduction

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Ostinato

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Midnight Sky

  • Monster Hunter

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★½

  • Chico Rei Among Us

    ★★★½

  • The Book of Delights

    ★★★

  • Soul

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • City Hall

    ★★★★

  • ideia idiota

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★½

  • 4lgunxs Pibxs

    ★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★½

  • Greyhound

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Capone

    ★★★

  • Extraction

    ★★

  • A Shape of Things to Come

    ★★★