Sort by

William has logged 355 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Detroit

Detroit

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Get Out

Get Out

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
The Cambridge Squatter

The Cambridge Squatter

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Spetters

Spetters

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Soldier of Orange

Soldier of Orange

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Class

The Class

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Martírio

Martírio

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Katie Tippel

Katie Tippel

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Don't Call Me Son

Don't Call Me Son

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Turkish Delight

Turkish Delight

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Barbarian Invasions

The Barbarian Invasions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
★★
Edit this entry  
15
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Curve

Curve

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Raw

Raw

2016
×
★½
Edit this entry  
13
Business is Business

Business is Business

1971
×
★★½
Edit this entry  
12
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Son of the Bride

Son of the Bride

2001
×
★★
Edit this entry  
10
Curly Sue

Curly Sue

1991
×
★★
Edit this entry  
09
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★
Edit this entry  
01
Sieranevada

Sieranevada

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★
Edit this entry  
30
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Swirl

Swirl

2011
×
★★
Edit this entry  
28
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
She's Having a Baby

She's Having a Baby

1988
×
★★★
Edit this entry  
24
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★
Edit this entry