Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★
Edit this entry  
10
The Night House

The Night House

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★½
Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Edit this entry  
30
Titane

Titane

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
After We Fell

After We Fell

2021
×
Edit this entry  
27
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★
Edit this entry  
20
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★
Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Edit this entry  
07
Annette

Annette

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
Rushed

Rushed

2021
×
★½
Edit this entry  
30
French Exit

French Exit

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
CODA

CODA

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
How It Ends

How It Ends

2021
×
Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Materna

Materna

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Pig

Pig

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
The Inheritance

The Inheritance

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Brüno

Brüno

2009
×
★★
Edit this entry  
09
Slow Machine

Slow Machine

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
Wojnarowicz: F**k You F*ggot F**ker

Wojnarowicz: F**k You F*ggot F**ker

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★½
Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★★
Edit this entry  
19
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
Edit this entry  
12
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
Edit this entry  
30
Zola

Zola

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
Edit this entry  
27
F9

F9

2021
×
★½
Edit this entry  
20
Good Posture

Good Posture

2019
×
★½
Edit this entry  
20
Monos

Monos

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Clockwatchers

Clockwatchers

1997
×
Edit this entry  
17
The Intern

The Intern

2015
×
★★½
Edit this entry  
17
Sideways

Sideways

2004
×
★★½
Edit this entry  
15
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Holler

Holler

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★½
Edit this entry  
02
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Coal Miner's Daughter

Coal Miner's Daughter

1980
×
Edit this entry  
29
Heartworn Highways

Heartworn Highways

1976
×
Edit this entry  
28
Plan B

Plan B

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Dream Horse

Dream Horse

2020
×
★★
Edit this entry  
18
Love Hard

Love Hard

2021
×
Edit this entry