RSS feed for Will
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Orpheus

Orpheus

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hardcore

Hardcore

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Naked Prey

The Naked Prey

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Baraka

Baraka

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dreams

Dreams

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Boy and the Beast

The Boy and the Beast

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rocky

Rocky

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Altered States

Altered States

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Too Old to Die Young

Too Old to Die Young

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
White Heat

White Heat

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Origin Story

Origin Story

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Redline

Redline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Death Wish V: The Face of Death

Death Wish V: The Face of Death

1994
×
Read the review Edit this entry  
16
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Anima

Anima

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry