Sort by

Brody has logged 58 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Nailhitter

The Nailhitter

2021
×
Edit this entry  
22
Runaway

Runaway

2010
×
Read the review Edit this entry  
22
Zookeeper

Zookeeper

2011
×
Edit this entry  
22
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★
Edit this entry  
21
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Coming Out

Coming Out

2020
×
Edit this entry  
20
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★
Edit this entry  
19
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
Read the review Edit this entry  
18
Hulk

Hulk

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
Read prior review Edit this entry  
17
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
Read the review Edit this entry  
16
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
15
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
Larry David: Curb Your Enthusiasm

Larry David: Curb Your Enthusiasm

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Edit this entry  
13
Sonchiriya

Sonchiriya

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Ted

Ted

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Tea Time

Tea Time

2007
×
Edit this entry  
11
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Edit this entry  
08
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Radiohead: In Rainbows – From the Basement

Radiohead: In Rainbows – From the Basement

2008
×
Read prior review Edit this entry  
07
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Deep Blue Sea

The Deep Blue Sea

2011
×
★★★
Edit this entry  
05
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry