• The Northman

    ★★★½

  • Emergency

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Moments Like This Never Last

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Host

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Black Christmas

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Linda Ronstadt: The Sound of My Voice

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Creed II

    ★★★½

  • Amazing Grace

    ★★★★

  • Chris Claremont's X-Men

    ★★★

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • High Life

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Widows

    ★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★½