Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Slacker

Slacker

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Drunken Angel

Drunken Angel

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
High Sierra

High Sierra

1941
×
★★★½
Edit this entry  
19
All That Money Can Buy

All That Money Can Buy

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Get on Up

Get on Up

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
God's Not Dead

God's Not Dead

2014
×
Read the review Edit this entry  
04
Moments Like This Never Last

Moments Like This Never Last

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Anderson Tapes

The Anderson Tapes

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cul-de-sac

Cul-de-sac

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Edit this entry  
01
Viridiana

Viridiana

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Born to Win

Born to Win

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Desperate Hours

The Desperate Hours

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Private Property

Private Property

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blind Alley

Blind Alley

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Patton Oswalt: Annihilation

Patton Oswalt: Annihilation

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Howling

The Howling

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cutter's Way

Cutter's Way

1981
×
★★★★
Edit this entry  
18
Cotton Comes to Harlem

Cotton Comes to Harlem

1970
×
★★★½
Edit this entry  
18
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Across 110th Street

Across 110th Street

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Edit this entry  
14
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Night Moves

Night Moves

1975
×
★★★★
Edit this entry  
11
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Excalibur

Excalibur

1981
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Tower

Tower

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry