Sort by

Will😎 has logged 290 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Prep & Landing

Prep & Landing

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Roald Dahl's Esio Trot

Roald Dahl's Esio Trot

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Muppets Take Manhattan

The Muppets Take Manhattan

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Who: A Christmas Carol

Doctor Who: A Christmas Carol

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
04
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Who: The Next Doctor

Doctor Who: The Next Doctor

2008
×
★★★
Edit this entry  
04
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Who: Voyage of the Damned

Doctor Who: Voyage of the Damned

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
22
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Who: The Runaway Bride

Doctor Who: The Runaway Bride

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Who: The Christmas Invasion

Doctor Who: The Christmas Invasion

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry