• The Legend of Pipi

    ★★★½

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Senior Year

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Twins

    ★★★½

  • The Simpsons: When Billie Met Lisa

    ★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • The Bubble

    ★½

  • RRR

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Chickenhare and the Hamster of Darkness

    ★★★

  • Tall Girl 2

    ½

  • Uncharted

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • All of Us Are Dead

    ★★★½

  • Home Team

    ★★½

  • The House

    ★★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★½

  • Close Your Eyes

    ★★★

  • A Ghost Story for Christmas: The Mezzotint

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Grand Tour Presents: Carnage A Trois

    ★★★½

  • Rumble

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Back to the Outback

    ★★★

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

    ★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★★

  • Together

    ★★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★★½

  • Red Notice

    ★★½

  • Love Hard

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Sprite Fright

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Munich: The Edge of War

    ★★★½

  • Robin Robin

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Most Dangerous Game

    ★★★½

  • Falling for Figaro

    ★★★

  • Bill Bailey: Larks in Transit

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Nightbooks

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Karen

  • Cinderella

    ★½

  • Afterlife of the Party

    ★★★

  • Twenty Something

    ★★★½

  • He's All That

    ★★

  • Vacation Friends

    ★★★

  • The Loud House Movie

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Grand Tour Presents: Lochdown

    ★★★½

  • Vivo

    ★★★½