WillCon has logged 26 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Taken

Taken

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
F9

F9

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Thinning

The Thinning

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Killer Bean Forever

Killer Bean Forever

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Barnyard

Barnyard

2006
×
Read the review Edit this entry  
13
Free Birds

Free Birds

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
LEGO Star Wars: The Padawan Menace

LEGO Star Wars: The Padawan Menace

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
LEGO: The Adventures of Clutch Powers

LEGO: The Adventures of Clutch Powers

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hoodwinked!

Hoodwinked!

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Who: The Waters of Mars

Doctor Who: The Waters of Mars

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Who: The Runaway Bride

Doctor Who: The Runaway Bride

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry