Sort by

WillDraugelis has logged 56 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jungleland

Jungleland

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rebecca

Rebecca

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tesla

Tesla

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Waiting for the Barbarians

Waiting for the Barbarians

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
06
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Rental

The Rental

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Irresistible

Irresistible

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
7500

7500

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shirley

Shirley

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Scoob!

Scoob!

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Capone

Capone

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Extraction

Extraction

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Banker

The Banker

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hunt

The Hunt

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
First Cow

First Cow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Onward

Onward

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry