• The Card Counter

    ★★★★½

  • WWE: Summer Slam

    ★★★

  • Untold: Malice at the Palace

  • The Green Knight

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Coming 2 America

    ★★★

  • WandaVision

  • Downfalls High

    ★★★★

  • Amperland, NY

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

  • Hamilton

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Wrong Missy

  • The Last Dance

  • The History of the Seattle Mariners

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Miss Americana

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★½

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Mike Birbiglia: The New One

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Frozen II

  • Watchmen

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Dolemite Is My Name

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Judy

  • Ford v Ferrari

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • The Art of Racing in the Rain

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • The Lion King