willforthrill has logged 139 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
Read the review Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Springsteen On Broadway

Springsteen On Broadway

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
Read the review Edit this entry  
14
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
Read the review Edit this entry  
12
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
Shrek Retold

Shrek Retold

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Creed

Creed

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
Read the review Edit this entry  
26
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Mask

The Mask

1994
×
Read the review Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

1978
×
Read the review Edit this entry  
17
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
Read the review Edit this entry  
08
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
Edit this entry  
03
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
Read the review Edit this entry  
01
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
Edit this entry  
15
Vanilla PD 2

Vanilla PD 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
Read the review Edit this entry  
11
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry