• The Northman

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★½

  • The Batman

    ★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★

  • Uncharted

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★½

  • The King's Man

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Green Knight

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • F9

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★½

  • Chaos Walking

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • OPAL

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Soul

    ★★½

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★½

  • Uncle Tom

    ★★★★

  • Devs

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Vulfpeck: Live at Madison Square Garden

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Watchmen

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★

  • White Savior: Racism in The American Church

    ½

  • Vinland Saga

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★½

  • Parasite

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • The Professor and the Madman

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Cycle of Life

    ★★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★