Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★
Edit this entry  
18
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★★
Edit this entry  
18
Never Say Never Again

Never Say Never Again

1983
×
★★
Edit this entry  
17
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★½
Edit this entry  
16
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★½
Edit this entry  
14
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★
Edit this entry  
14
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★★
Edit this entry  
13
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★½
Edit this entry  
10
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★½
Edit this entry  
09
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Oasis: Knebworth 1996

Oasis: Knebworth 1996

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kubrick by Kubrick

Kubrick by Kubrick

2020
×
Edit this entry  
19
Taken

Taken

2008
×
★★★½
Edit this entry  
18
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★½
Edit this entry  
10
Hitchcock

Hitchcock

2012
×
★★
Edit this entry  
09
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Edit this entry  
08
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Traffic

Traffic

2000
×
★★★
Edit this entry  
23
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Grand Tour Presents: Lochdown

The Grand Tour Presents: Lochdown

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Beckett

Beckett

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Allen v. Farrow

Allen v. Farrow

2021
×
Edit this entry  
12
Collateral

Collateral

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Edit this entry  
06
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Audition

The Audition

2015
×
Edit this entry  
29
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry