Sort by

Will has logged 388 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Glass

Glass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Green Lantern

Green Lantern

2011
×
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Grand Tour Presents: Seamen

The Grand Tour Presents: Seamen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
True Grit

True Grit

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ricky Gervais: Humanity

Ricky Gervais: Humanity

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ronin

Ronin

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pumping Iron

Pumping Iron

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kill the Irishman

Kill the Irishman

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry