Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Edit this entry  
02
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Edit this entry  
02
Minions

Minions

2015
×
★★
Edit this entry  
30
Hannibal Buress: Comedy Camisado

Hannibal Buress: Comedy Camisado

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Donald Glover: Weirdo

Donald Glover: Weirdo

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Ballad of Cleopatra

The Ballad of Cleopatra

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Absolutely

Absolutely

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Maniac

Maniac

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Plus One

Plus One

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Donald Glover: Weirdo

Donald Glover: Weirdo

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Cry Baby

Cry Baby

×
★★★★★
Edit this entry  
10
Absolutely

Absolutely

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
East of Eden

East of Eden

1955
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Smurfs

The Smurfs

2011
×
Read the review Edit this entry  
01
Moonshot

Moonshot

2022
×
★★
Edit this entry  
31
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★
Edit this entry  
30
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Morbius

Morbius

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
Deep Water

Deep Water

2022
×
★½
Edit this entry  
17
A Lot Like Love

A Lot Like Love

2005
×
★★★★
Edit this entry  
16
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mike Birbiglia: My Girlfriend's Boyfriend

Mike Birbiglia: My Girlfriend's Boyfriend

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
12
BTS Permission to Dance On Stage - Seoul: Live Viewing

BTS Permission to Dance On Stage - Seoul: Live Viewing

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★
Edit this entry  
08
Fresh

Fresh

2022
×
★★
Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★
Edit this entry  
23
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry