shay has logged 34 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Hannibal Buress: Hannibal Takes Edinburgh

Hannibal Buress: Hannibal Takes Edinburgh

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Boy

Boy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ex With Benefits

Ex With Benefits

2015
×
½
Edit this entry  
28
Pan

Pan

2015
×
½
Edit this entry  
27
Allegiant

Allegiant

2016
×
★½
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Dobol Trobol

Dobol Trobol

2008
×
½
Edit this entry  
26
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Barcelona: A Love Untold

Barcelona: A Love Untold

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Mr. Happy

Mr. Happy

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★★
Edit this entry  
14
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Supersonic

Supersonic

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
What the Health

What the Health

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★
Edit this entry  
11
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
★½
Edit this entry  
09
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sgt Pepper's Musical Revolution

Sgt Pepper's Musical Revolution

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Can't Help Falling in Love

Can't Help Falling in Love

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Equals

Equals

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Emelie

Emelie

2015
×
★★
Edit this entry  
03
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Edit this entry