shay has logged 259 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tag

Tag

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★½
Edit this entry  
29
Room

Room

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
mid90s

mid90s

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★½
Edit this entry  
27
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
½
Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Edit this entry  
23
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
Edit this entry  
21
Win It All

Win It All

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I See You

I See You

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★½
Edit this entry  
10
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★
Edit this entry  
03
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Coldplay: A Head Full of Dreams

Coldplay: A Head Full of Dreams

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★★
Edit this entry  
14
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Break-Up

The Break-Up

2006
×
★★½
Edit this entry  
05
The Walk

The Walk

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★½
Edit this entry  
21
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Warp Speed Chic

Warp Speed Chic

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Warp Speed Chic

Warp Speed Chic

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Warp Speed Chic

Warp Speed Chic

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Warp Speed Chic

Warp Speed Chic

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rango

Rango

2011
×
★★
Edit this entry  
06
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Arctic Monkeys T in the Park 2011

Arctic Monkeys T in the Park 2011

×
★★★★★
Edit this entry  
29
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry