Sort by

shay has logged 30 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Becoming Jane

Becoming Jane

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pay It Forward

Pay It Forward

2000
×
Read the review Edit this entry  
25
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Chris Rock: Tamborine

Chris Rock: Tamborine

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
17
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★
Edit this entry  
16
I ♥ Huckabees

I ♥ Huckabees

2004
×
Edit this entry  
15
Insurgent

Insurgent

2015
×
★½
Edit this entry  
13
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
12
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Antz

Antz

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★
Edit this entry  
07
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
mother!

mother!

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Michael Che Matters

Michael Che Matters

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Rio

Rio

2011
×
★★
Edit this entry  
03
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
★★
Edit this entry  
03
50/50

50/50

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★½
Edit this entry  
02
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★½
Edit this entry