Sort by

shay has logged 185 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
Read prior review Edit this entry  
31
Interstellar

Interstellar

2014
×
Edit this entry  
31
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Rebecca

Rebecca

2020
×
Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
Edit this entry  
24
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
Edit this entry  
24
Ratatoing

Ratatoing

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Edit this entry  
22
Love You to the Stars and Back

Love You to the Stars and Back

2017
×
Edit this entry  
22
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read prior review Edit this entry  
19
Unexpectedly Yours

Unexpectedly Yours

2017
×
Edit this entry  
18
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Edit this entry  
16
Just the Way You Are

Just the Way You Are

2015
×
Edit this entry  
15
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2016
×
Edit this entry  
13
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
Edit this entry  
12
The Vow

The Vow

2012
×
Edit this entry  
10
Holidate

Holidate

2020
×
Edit this entry  
08
Hair Love

Hair Love

2019
×
Edit this entry  
08
The Weeknd: After Hours

The Weeknd: After Hours

2020
×
Edit this entry  
07
Must Be... Love

Must Be... Love

2013
×
Edit this entry  
06
Elf

Elf

2003
×
Read prior review Edit this entry  
06
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Grinch

The Grinch

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Someone Great

Someone Great

2019
×
Read prior review Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Life in a Year

Life in a Year

2020
×
Edit this entry  
24
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
23
Happiness

Happiness

2017
×
★★
Edit this entry  
18
Clouds

Clouds

2020
×
★★
Edit this entry  
17
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
Edit this entry  
15
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
Edit this entry  
14
Up

Up

2009
×
Read prior review Edit this entry  
13
Query

Query

2020
×
Edit this entry  
11
Irreplaceable You

Irreplaceable You

2018
×
Edit this entry  
09
What If

What If

2013
×
★★★½
Edit this entry  
07
After We Collided

After We Collided

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Invader Zim: Enter the Florpus

Invader Zim: Enter the Florpus

2019
×
Edit this entry  
24
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
Edit this entry  
14
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
Edit this entry  
09
Inheritance

Inheritance

2020
×
★½
Edit this entry