• Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Come From Away

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Cinderella

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • Stowaway

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Cherry

    ★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Project Power

    ★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Hollywood

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★½