• Hustle

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • Morbius

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Cherry

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • Flee

    ★★★★½