Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Glory

Glory

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Prey

Prey

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Dolittle

Doctor Dolittle

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Hancock

Hancock

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Night at the Roxbury

A Night at the Roxbury

1998
×
Read the review Edit this entry  
04
Wayne's World 2

Wayne's World 2

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Master of Disguise

The Master of Disguise

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Wild Wild West

Wild Wild West

1999
×
Read the review Edit this entry  
31
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
I Know Who Killed Me

I Know Who Killed Me

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Blankman

Blankman

1994
×
Read the review Edit this entry  
25
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Red Dawn

Red Dawn

2012
×
Read the review Edit this entry  
17
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tron

Tron

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Speed

Speed

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eraser

Eraser

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kangaroo Jack

Kangaroo Jack

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Flintstones

The Flintstones

1994
×
Read the review Edit this entry  
02
Slender Man

Slender Man

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dog

Dog

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blow

Blow

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry