Sort by

William_Myers has logged 240 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Old

Old

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Meet the Spartans

Meet the Spartans

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Oliver & Company

Oliver & Company

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The First Purge

The First Purge

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bucky Larson: Born to Be a Star

Bucky Larson: Born to Be a Star

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Pacifier

The Pacifier

2005
×
Read the review Edit this entry  
05
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
Read the review Edit this entry  
04
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
After We Fell

After We Fell

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Replicas

Replicas

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Spawn

Spawn

1997
×
Read the review Edit this entry  
21
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween II

Halloween II

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Dolls

Dolls

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry