Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Racket

The Racket

1928
×
★★★★
Edit this entry  
30
7th Heaven

7th Heaven

1927
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★½
Edit this entry  
30
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Empire State

Empire State

2013
×
★★
Edit this entry  
08
Gridiron Gang

Gridiron Gang

2006
×
★★★½
Edit this entry  
08
Dracula 3000

Dracula 3000

2004
×
Edit this entry  
08
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Electric Grandmother

The Electric Grandmother

1982
×
★½
Edit this entry  
27
Walking Tall

Walking Tall

2004
×
★★
Edit this entry  
27
Doom

Doom

2005
×
Edit this entry  
25
Poor Devil

Poor Devil

1973
×
★★★
Edit this entry  
25
Popeye Meets the Man Who Hated Laughter

Popeye Meets the Man Who Hated Laughter

1972
×
★★
Edit this entry  
25
Condor

Condor

1986
×
★★½
Edit this entry  
23
Jaws: The Revenge

Jaws: The Revenge

1987
×
★★
Edit this entry  
23
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★
Edit this entry  
22
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★
Edit this entry  
22
The Incredible Shrinking Man

The Incredible Shrinking Man

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Earth vs. the Spider

Earth vs. the Spider

1958
×
Edit this entry  
22
Shall We Dance?

Shall We Dance?

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Dirty Dancing: Havana Nights

Dirty Dancing: Havana Nights

2004
×
★★
Edit this entry  
22
Forever My Girl

Forever My Girl

2018
×
Edit this entry  
22
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
12 Strong

12 Strong

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Long Weekend

Long Weekend

1978
×
★★★
Edit this entry  
22
Orca

Orca

1977
×
½
Edit this entry  
22
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★½
Edit this entry  
22
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★½
Edit this entry  
22
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★½
Edit this entry  
22
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Edit this entry  
22
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
22
John Carter

John Carter

2012
×
★★★½
Edit this entry  
22
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★½
Edit this entry  
22
Ugetsu

Ugetsu

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Xanadu

Xanadu

1980
×
★★
Edit this entry  
22
Hellraiser: Judgment

Hellraiser: Judgment

2018
×
Edit this entry  
22
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Space Jam

Space Jam

1996
×
½
Edit this entry  
22
Every Day

Every Day

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Death Wish

Death Wish

2018
×
Edit this entry  
22
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
Edit this entry  
22
The Love Guru

The Love Guru

2008
×
½
Edit this entry  
22
Veronica

Veronica

2017
×
★★
Edit this entry