• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Devs

  • The Trip to Greece

    ★★★★

  • The Nest

    ★★★★

  • Downhill

    ★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★½

  • 1917

    ★★★★

  • Noelle

    ½

  • Watchmen

  • The Irishman

  • James vs. His Future Self

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Twentieth Century

    ★★★★

  • Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

    ★★★

  • Joker

  • The Assistant

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

  • Booksmart

  • Sword of Trust

    ★★½

  • Memory: The Origins of Alien

  • Apollo 11

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Twisted Pair

  • Kursk

  • Suspiria

  • The Favourite

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Incredibles 2

  • Ali Wong: Hard Knock Wife

  • Ash Is Purest White

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Bao

  • Paper Year

  • The Zen Diaries of Garry Shandling

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Game Night

    ★★

  • John McEnroe: In the Realm of Perfection

    ★★★½

  • Surfer: Teen Confronts Fear

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

  • Black Panther

  • A Futile and Stupid Gesture

  • Hereditary

  • The Post

  • I Am Sam Kinison

  • Phantom Thread

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • The Newspaperman: The Life and Times of Ben Bradlee

  • Godzilla: Planet of the Monsters

  • Nathan for You: Finding Frances

  • WHAT DID JACK DO?