• Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Frank & Lola

    ★★½

  • A Balloon for Ben

  • Silence

    ★★

  • Office Christmas Party

  • Moana

    ★★★★

  • Doctor Strange

  • The Lost City of Z

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • The Stairs

    ★★★

  • Supersonic

  • Split

  • Ape Sodom

    ★★½

  • The Girl on the Train

  • The Edge of Seventeen

  • Brain on Fire

    ★★½

  • Blue Jay

    ★★★½

  • The Exception

    ★★★

  • Jackie

    ★★★★

  • My Entire High School Sinking Into the Sea

    ★★★★

  • Katie Says Goodbye

    ★★

  • Amanda Knox

    ★★★

  • Haiti My Love

    ★★½

  • Mariner

    ★★★½

  • Gods Acre

    ★★½

  • Free Fire

  • Into the Inferno

    ★★★½

  • Voyage of Time: Life's Journey

    ★★★½

  • The Bad Batch

    ★★★

  • David Lynch: The Art Life

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Una

    ★★★½

  • The Light Between Oceans

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • War Dogs

    ★★½

  • Jason Bourne

    ★★½

  • Shin Godzilla

    ★★★★

  • Ghostbusters

    ★★

  • Star Trek Beyond

    ★★★½

  • Colossal

    ★★½

  • Independence Day: Resurgence

  • The Secret Life of Pets

    ★★★

  • Salt and Fire

    ★★½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★½

  • Elle

    ★★★★

  • Dog Eat Dog

  • The Neon Demon

    ★★★½

  • Divines

    ★★★★

  • Two Lovers and a Bear

  • Personal Shopper

    ★★★★

  • Paterson

    ★★★★½

  • Hell or High Water

    ★★★½

  • Loving

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

    ★★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★

  • Always Shine

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

  • Things to Come

    ★★½

  • Elvis & Nixon

    ★★★

  • Secrets of the Force Awakens: A Cinematic Journey

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • The Slippers

    ★★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Diving Into the Unknown

    ★★★½

  • Midnight Special

    ★★★★

  • Blind Vaysha

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★★