RSS feed for William
  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Tall Girl

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • How High 2

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Bird Revelation

  • Dave Chappelle: Equanimity

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Age of Spin

  • Wind River

    ★★★½

  • Joe Rogan: Triggered

    ★★★

  • 20th Century Women

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★★★

  • The Lobster

    ★★★½

  • Circle

    ★★★

  • Russell Madness

    ★★½

  • The Witch

    ★★★½

  • The Interview

    ★★★

  • Paddington

    ★★★★½

  • Over the Garden Wall

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • The Babadook

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Enemy

    ★★★★

  • Snowpiercer

    ★★★★

  • Only God Forgives

    ★★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★½

  • The Place Beyond the Pines

    ★★★½

  • Frances Ha

    ★★★½

  • The Master

    ★★★★½

  • 21 Jump Street

    ★★★★½

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

  • 50/50

    ★★★★

  • Miss Representation

    ★★★½

  • The Social Network

    ★★★★★