• In The Heights

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Us Again

    ★★½

  • Moxie

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★

  • Marvel's Behind the Mask

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Outside the Wire

    ★½

  • Cops and Robbers

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Education

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • The Prom

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • Love is in the Legend

    ★★½

  • Canvas

    ★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★½

  • The Act

    ★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Once Upon a Snowman

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Soul

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Books of Blood

    ★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • The Hunter

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • Baikal

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Forgotten Roads

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Concrete Cowboy

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Antebellum

  • The Pupal Stage

    ★★★★

  • The Last Queen on Earth

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Elagabalus

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Cicada

    ★★★★

  • Shéár Avory: To Be Continued

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★½