William O. has logged 26 entries for films during March 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Anna and the Moods

Anna and the Moods

2007
×
Read the review Edit this entry  
29
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Edit this entry  
29
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Biutiful

Biutiful

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Buddy Hutchins

Buddy Hutchins

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
Hambuster

Hambuster

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
PostHuman

PostHuman

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Frozen Fever

Frozen Fever

2015
×
Read the review Edit this entry  
15
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★★
Edit this entry  
15
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
13
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Edit this entry  
12
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★
Edit this entry  
12
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Others

The Others

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
09
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Silent House

Silent House

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Trek Nation

Trek Nation

2011
×
★★★½
Edit this entry  
05
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★★
Edit this entry