RSS feed for Ryan
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Extraction

Extraction

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
Edit this entry  
14
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
The Plot Against America

The Plot Against America

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
02
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Devs

Devs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Abominable

Abominable

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Edit this entry  
17
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
Edit this entry  
01
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
Read the review Edit this entry  
17
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tangled

Tangled

2010
×
Read the review Edit this entry  
11
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
Edit this entry  
31
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★
Edit this entry  
23
Klaus

Klaus

2019
×
Edit this entry  
23
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read prior review Edit this entry  
15
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Piper

Piper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Edit this entry