• Disenchanted

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★★

  • Elvis

    ½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Conversations with Friends

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★★

  • Morbius

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Taylor Tomlinson: Look at You

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • This Much I Know to Be True

  • Uncharted

    ★★★★½

  • I Want You Back

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★½

  • Marry Me

  • Pam & Tommy

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

  • drew michael: red blue green

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Adele One Night Only

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Come From Away

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

  • Cinderella

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Becoming Cousteau

    ★★★★½

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★

  • Vivo

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

  • Red Rocket

    ★★★★★