Sort by

willml has logged 18 entries for films during February 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Shame

Shame

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Focus

Focus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Michael Jackson's Journey from Motown to Off the Wall

Michael Jackson's Journey from Motown to Off the Wall

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★
Read the review Edit this entry