Sort by

willmoviefan97 has logged 313 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Judy

Judy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Native Son

Native Son

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Midway

Midway

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Little

Little

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★★
Edit this entry