Sort by

willmoviefan97 has logged 38 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Shooting

The Shooting

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ride in the Whirlwind

Ride in the Whirlwind

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hells Angels on Wheels

Hells Angels on Wheels

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Rebel Rousers

Rebel Rousers

1970
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Psych-Out

Psych-Out

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Raven

The Raven

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★★
Edit this entry  
24
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Terror

The Terror

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Little Shop of Horrors

The Little Shop of Horrors

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Wild Ride

The Wild Ride

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Cry Baby Killer

The Cry Baby Killer

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Border

The Border

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Crossing Guard

The Crossing Guard

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hoffa

Hoffa

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Pledge

The Pledge

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blood and Wine

Blood and Wine

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Animal Factory

Animal Factory

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pet Sematary II

Pet Sematary II

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Brainscan

Brainscan

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Before and After

Before and After

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
American History X

American History X

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pecker

Pecker

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Detroit Rock City

Detroit Rock City

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
American Heart

American Heart

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Little Odessa

Little Odessa

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry