RSS feed for willmsfilms
  • The High Note

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Scoob!

    ★½

  • Capone

    ★★

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours To Kill

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • Inventing the Future

    ★★★

  • Tom Segura: Ball Hog

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Skywalker Legacy

    ★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★★½

  • Devs

    ★★★★

  • Bloodshot

    ★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • Playdate with Destiny

    ★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Brahms: The Boy II

    ★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Fantasy Island

    ★½

  • The Rhythm Section

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Wendy

    ★★★½

  • Downhill

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • The Turning

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Like a Boss

    ★★½

  • Underwater

    ★★★½

  • The Grudge

  • Dolittle

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★★

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Black Christmas

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Noelle

    ★★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Fall

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Eli

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • VHYes

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • VFW

    ★★★½